sobota, 13 grudnia 2014

❅Świąteczny "koniecznik"❅

Święta. Zima.
Bez wątpienia najpiękniejszy okres w roku.
Ale, co tak naprawdę tworzy ten cały klimat, tą aurę świąteczną dzięki, której ten czas pachnie tak wyjątkowo?
Stworzyłam sobie świąteczny "koniecznik", czyli bez czego, według mnie, nie ma świąt i cudownego klimatu :)


Grudzień

Choćby nie wiem, jak bardzo miasto byłoby wystrojone w listopadzie, jak często leciały by świąteczne perełki w radiu...Grudzień to jednak grudzień. Wybija na kalendarzu 1 grudzień i automatycznie przestawiam się z listopadowej depresji na grudniowy błogostan :)
Bo wtedy zaczyna się magia <3


Śnieg

Lubię wygrzać się w ciepełku, jak kotek. Lecz najbardziej uwielbiam, kiedy środek nosa zamarza, a jego czubek jest czerwony, jak u Rudolfa. Poza tym, mam więcej niż -naście lat, ale lubię robić gwiazdy na śniegu i lepić najmniejszego bałwana na świecie ^^


Smaki

Cynamon, imbir, gorąca czekolada z bitą śmietaną, pierniki, kruche ciasteczka z cytrynowym nadzieniem, pomarańcze, mandarynki, goździki, barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą, których zazwyczaj nie jem, ale jakimś cudem, nabierają innego smaku w święta...


Filmy

Kto nie oglądał Kevina :) Chyba nie ma takiej osoby.  Mój Antek już drugi raz widział ten przecudowny film. Nie ma świąt bez Kevina przecież :) Oglądam go każdego roku. Za każdym razem przynosi ze sobą inne przemyślenia. Ot tak :)

Ale są przecież ten inne klasyki, które są obowiązkiem w mojej świątecznej filmotece :)
"Śnięty Mikołaj", "Ekspres polarny", "Opowieść wigilijna" i jej bajkowa wersja "Opowieść wigilijna Myszki Miki", "Grinch-świąt nie będzie", "Miasteczko Halloween", kto oglądał, ten wie, że to bardzo świąteczna bajka :) "Gremliny rozrabiają", "Family man", "Dziadek do orzechów"

Oprawa muzyczna

Co bardziej wprawia w nastrój, jakikolwiek, jak odpowiednia muzyka lecąca z głośników, która potem uzależnia nasze serducha i bez przerwy gra nam w głowie? 

Światełka

Chyba nie muszę nic dodawać :)


Kominek i schody

Fanie by było tak usiąść przy kominku, z kubkiem czekolady, w za dużym swetrze i grubych skarpetach:) A dlaczego schody mi się kojarzą ze świętami? Wyobrażam sobie, jak gromadka dzieciaczków, w świąteczny poranek, zbiega po schodach, trzymając się na przepięknie udekorowaną poręcz, wbiega do salonu i rozpakowuje swoje prezenty, które ukryte są pod cudowną choinką :)

Kolorów

Zieleń, czerwień, biel... Złoto, srebro...
 

Dodatki

Uwielbiam starodawne, amerykańskie święta. Tzn. sposób w jaki to się u nich odbywa/ło. Oni są chyba królami od wszystkiego. Najbardziej ukochałam sobie...dziadka do orzechów z bajki "Dziadek do orzechów":) + ołowiane żołnierzyki, pociąg na parę, pajacyki, których normalnie się boję.

+ skarpety świątecznie, zielone girlandy, szyszki, lampiony, atrapy prezentów, dzwoneczki, śnieżne kule

Choinka

Chyba najważniejsza pozycja!
Mogłabym się obejść bez wcześniej wspomnianych punktów, ale choinka musi być. Przepiękna, kolorowa, magiczna, najlepiej wielkości WTC :)

Zakupy

Ta wariacja poprzez sklepy, ludzie z ogromnymi torbami prezentowymi, albo i ze zwykłymi zakupami. Świąteczne szaleństwo, na miesiąc przed Wigilią :)

Spotkanie rodzinne

Jak często zapominamy, o co naprawdę chodzi w święta? Zdecydowanie za często. 
Spotkanie z rodziną, przy wspólnym stole, śpiewając kolędy od razu ociepla serducho, kiedy mroźno na zewnątrz:)

Pierwsza Gwiazdka i Mikołaj

Z takich rzeczy nigdy nie wyrosnę. 
Doskonale wiem, że to tylko tradycja, ale możecie wierzyć, albo nie , ale u mnie w domu ciągle wypatrujemy pierwszej gwiazdki, a za Mikołaja przebiera się aktualnie siostra :) I tak każdego roku :) A najbardziej przemawia do mnie ten Mikołaj :)


                A jaki jest Wasz, niezawodny sposób na udane święta? :)
❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆❄❅❆  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Śmiało..:) Wesprzyj Kropka^^